Lista aktualności Lista aktualności

"II rodzinny rajd rowerowy" za nami!

W niedzielę 13.10. pracownicy naszego Nadleśnictwa wraz z rodzinami uczestniczyli w "II rodzinnym rajdzie rowerowym", który w tym roku rozpoczął się w miejscowości Piłka.

Stamtąd udaliśmy się na ognisko do Leśniczówki Gospódka w Nadleśnictwie Sieraków w której gospodarze wraz z przyjaciółmi - z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Panowie Bracia z Sierakowa, Wielkopolska Brać Sarmacka oraz Stowarzyszenie "Salut" z Poznania przygotowali dla nas szereg niecodziennych atrakcji. Zaczynając od przywitania scenką rodem z XVII wieku, przez pokaz strojów szlacheckich i XVII wiecznego uzbrojenia do szermierki szablą polską w której każdy z nas mógł spróbować sił. Zainteresowaniem cieszyła się również możliwość strzelania z łuku a także... niecodzienne urządzona kancelaria leśniczego.

Na zakończenie pobytu udaliśmy się do położonego przy leśniczówce Miejsca Pamięci i wysłuchaliśmy historii o zamordowanym tam z rąk hitlerowskiego oprawcy w czasach II wojny światowej leśniczym - Antonim Jarochowskim. Poruszająca opowieść była dla wszystkich chwilą refleksji.

Piękna jesienna pogoda, świetna – rodzinna atmosfera a także dobra kondycja fizyczna pozwoliła nam z uśmiechem na twarzy przejechać łącznie około 20 km leśnych ostępów.